Program2020-05-15T16:55:20+02:00


DÔLEŽITÝ OZNAM!

Milí diváci, na základe vzniknutej situácie s cieľom spomaliť šírenie nového koronavírusu (COVID-19) Mestské divadlo ACTORES POZASTAVUJE VEREJNÉ PREDSTAVENIA až do odvolania a PREKLADÁ naplánované PREDSTAVENIA.

Nové termíny všetkých produkcií zverejňujeme postupne. Vstupenky ostávajú v platnosti. V prípade neakceptovania nových termínov, je možné vstupenky vrátiť v zákonnej lehote na mieste ich kúpy.

Pokladňa divadla je otvorená utorok a piatok 11.00 – 15.00hod

V prípade otázok nás môžete kontaktovať:

  • emailom 
  • prostredníctvom správy na   
  • alebo telefonicky  0917 676 223

v pracovných dňoch v čase  9.00 – 14.00 hod.

O ďalšom vývoji či nových termínoch vás budeme včas informovať.

Aby ste nás i napriek tomu mali na dosah, prinesieme vždy niečo na pozeranie prostredníctvom nášho Youtube kanála. Pre najmenších uvedieme pesničky z predstavení, či záznamy rozprávok a pre tých väčších zase záznamy našich starších predstavení.

SLEDUJTE NÁŠ YOUTUBE KANÁL: DIVADLO ACTORES 

youtube-logo-png-transparent-image - Darke and Taylor

Našim želaním na záver je , aby sme boli všetci zodpovední, samozrejme vnútorne silní, plní spolupatričnosti a aby sme toto prekonali v zdraví.

Veríme, že toto pominie a my opäť otvoríme brány divadla ACTORES.

Ďakujeme za vašu priazeň, trpezlivosť a pochopenie!


ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
Tatiana Masníková
STROJ ČASU / Slovenská premiéra
Steampunková rozprávka pre celú rodinu
Rodičia na Leonarda vôbec nemali čas. Otec podnikal vo veľkej firme a mama manažovala akúsi banku. Iné dieťa by z tejto samoty možno plakalo či vystrájalo alebo by sa pohrúžilo do smútku, ale Leonardo sa takýmito zbytočnými pocitmi nezapodieval. Pretože okrem veľkej knižnice mal doma i povalu s množstvom všakovakých starých vecí. Keď práve nečítal, majstroval na povale všelijaké zvláštne kúsky, napríklad zostrojil robotickú sovu, ktorá sa mu stala oddanou spoločníčkou. Popri skúmaní, hľadaní, objavovaní sa náš malý génius dopátral aj k menu Leonardo da Vinci a ostal v nemom úžase, keď uvidel jeho nákresy neuveriteľných strojov. „Keď Leonardo zostrojil lietajúci stroj, tak aj ja Leonardo Adamkovič zostrojím stroj času.“ Avšak Leonardovým prekvapením bolo, keď nezostrojil stroj času, ale akýsi zázračný stroj, ktorý dokázal premiestniť rozprávkové bytosti k nemu priamo na povalu. A práve tu sa začína náš dobrodružný príbeh.
Hrajú: Róbert Kobezda, Attila Bocsárszky a Peter Kamenský
Réžia: Tatiana Masníková
Hudba: Petra Bangóová


ASTRID, KAROL, ENRIKE (PO DRAČÍCH STOPÁCH)
THE COUSSINS
ČÍTAME VÁM ROZPRÁVKU
ĎUROŠÍK (celé predstavenie)
ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA (hudobný výber)
ACTORES Z ARCHÍVU: Actores na Hrade Krásna Hôrka

24. 06. 2020 / 19.00 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
(v prípade trvania opatrení 14. 09. 2020 / 19.00)
Divadlo Komédie BRATISLAVA
KLIMAKTÉRIUM… a čo?
komédia s pesničkami
hrajú:
Zuzana Tlučková,
Gizka Oňová,
Daniela Kuffelová,
Zuzana Vačková,
Jana Valocká
KLIMAKTÉRIUM je nielen divadelným fenoménom, ktorý má za sebou už vyše 2200 repríz, ale je predovšetkým očistným kúpeľom a posilňujúcim energetickým nápojom!Predstavenie je akousi „babskou jazdou“ plnou humoru, ktorý je asi tým najlepším a najúčinnejším liekom na starosti dneška. Takú vtipnú a úprimnú hru – so zmyslom pre humor a s decentnosťou spracovania témy – ešte nikdy nikto nenapísal. Až teraz! V podobe dnes už legendárneho komediálneho hitu európskych divadelných scén. Trefné bonmoty, postrehy zo života. Zábava a relax v podobe postáv, ktoré sú také isté, ako ste vy! Jednoducho: Túto komédiu s pesničkami musíš vidieť!

Vstupné: 16,-

Repertoár

06. 09. 2020 / 10.00 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
SMEJKO A TANCULIENKA

NOVÉ PREDSTAVENIE!

Všetko najlepšie!

Výročie chrobáčikov a oslava s najväčšími rozprávkovými a tanečnými hitmi.

Vstupné: 10,-

Repertoár

07. 09. 2020 / 18.00 / Rožňava- Divadlo ACTORES
Divadlo KUMŠT Teátro BRATISLAVA
KVARTETO
Podľa jednej teórie začína život pri oplodnení vajíčka, podľa inej, narodením dieťaťa a podľa ďalšej začína život odchodom detí z domu…
Ale kedy život končí? Nádherná hra o sláve, páde, sexe, múdrosti a túžbe žiť štyroch kedysi slávnych spevákov, dnes “odložených” v penzióne pre “nepotrebných”. Všetko sa mení, keď je ohlásený príchod ich bývalej kolegyne, kedysi najväčšej hviezdy, ktorej bol jedným z niekoľkých manželov jeden z nich. Neuveriteľne výstižná hra o všetkom, čo do života potrebujete a možno aj trošku viac.

Obsadenie: Božidara Turzonovová, Zuzana Kocúriková, Dušan Jamrich, František Kovár.

Réžia: Martin Mňahončák

Vstupné: 18,-

Repertoár

19. 09. 2020 / 19.00 / Rožňava- Divadlo ACTORES
Adela Vinceová a Viktor Vincze v komédii
ODCHODY VLAKOV

Vynaliezavá a invenčná komédia pre dvoch hercov z pera legendárneho autora Petra Zelenku na motívy hry Michaela Frayna.

ODCHODY VLAKOV sú príbehom dvoch neúspešných hercov, ktorí sa aj za cenu totálneho kolapsu snažia zachrániť svoje predstavenie, dobrú povesť a zvláštny milenecký vzťah. Počas 90 minút prináša hra množstvo zábavných a krkolomných situácií. Tragikomické konanie oboch hlavných postáv odráža ich túžbu po uznaní a vzájomnej blízkosti na javisku i mimo neho. Komický a zároveň citlivý príbeh nabáda k zamysleniu sa nad rolami, ktoré v živote všetci hráme a často nedokážeme určiť, ktorá z nich je tou pravou.

Predstavenie je výnimočné netradičným spracovaním príbehu, scenára a réžie i hereckým obsadením televíznych moderátorov Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho.

Účinkujú: Adela Vinczeová, Viktor Vincze
Scenár: Petr Zelenka
Hudba: Norbert Vizvári
Réžia a dramaturgia: Viktor Vincze st.

Dĺžka predstavenia: 90 minút (bez prestávky)

Vstupné: 16,-

Repertoár

27. 09. 2020 / 15.00 / Rožňava- Divadlo ACTORES
Miro Jaroš
ŤUKI TOUR 2020

Miro Jaroš sa znova vracia na pódia, aby potešil všetky deti a opäť sa k nemu pridáva aj kohútik Ťuki! Príďte si naživo vypočuť známe hity ako Strašidlá, Moje telo či Planéty! Ak vás zaujímajú dinosaury, určite sa vám bude páčiť Cesta do praveku. Nebude chýbať ani pesnička Dospelý, ktorou vzdáme hold maminám a tatinom.

Každé dieťatko dostane navyše darček v podobe plyšového kohútika Ťukiho. Koncert trvá približne hodinu a je určený deťom od 3 rokov a deťom dobre znášajúcim hlasnú hudbu.

Vstupenku musí mať zakúpenú každý návštevník koncertu – dieťa aj rodič.

Tešíme sa na všetkých!

Vstupné:

Repertoár

23. 10. 2020 / 19.00 / TERCHOVÁ – Terchovské národné divadlo
SHERLOCK HOLMES 
…vtipne a desivo štekajúca detektívna komédia…“

Vstupné: 6,-

Repertoár

24. 10. / 19.00 / Medzinárodný Festival KOPŘIVA, KOPŘIVNICE, ČR
SHERLOCK HOLMES 
„…vtipne a desivo štekajúca detektívna komédia…“

Vstupné: 

Repertoár

Jeseň 2020/ ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
JOZEF LAUFER
„PREDSTAVENIE JEDNÉHO MUŽA“
Herec, spevák, textár, zabávač, scenárista, moderátor, tlmočník, prekladateľ, režisér a spisovateľ. „Predstavenie jedného muža“ je program plný príbehov, spevu, scénok a smiechu.

Vstupné: 15,-

30. 11. 2020 / 19.00 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
ŠTYRIA CHLAPI A ADELA
zábavná talkshow
Divadlo MÚZA TEATRO Vám prináša zábavnú talkshow ŠTYRIA CHLAPI A ADELA. Ide o stretnutie známej štvorice a jednej zvedavej ženy. Na prvý pohľad si možno myslíte, že ich poznáte. Na druhý zistíte, že o nich viete málo. Na tretí začnú zisťovať novinky o sebe navzájom. Uvoľnené rozprávanie nie len o spoločnej práci, nie len o tom aké to je byť otcom, ale aj o príjemných nezmysloch. Čokoľvek, čo sa neopýta Adela, sa v závere opýta divák, ktorý je kľúčovou súčasťou celej zostavy.

Vstupné: 17,-

Repertoár

 
> REZERVOVAŤ VSTUPENKY