Program2020-03-28T01:08:15+02:00


DÔLEŽITÝ OZNAM!

Milí diváci, na základe vzniknutej situácie s cieľom spomaliť šírenie nového koronavírusu (COVID-19) Mestské divadlo ACTORES POZASTAVUJE VEREJNÉ PREDSTAVENIA až do odvolania a PREKLADÁ naplánované PREDSTAVENIA.

Nové termíny všetkých produkcií budeme zverejňovať postupne. Vstupenky ostávajú v platnosti. V prípade neakceptovania nových termínov, bude možné vstupenky vrátiť v zákonnej lehote na mieste ich kúpy avšak až po 31. 03. 2020 resp. po uplynutí obdobia, pre ktoré platia mimoriadne opatrenia.

V prípade otázok nás môžete kontaktovať emailom   alebo prostredníctvom správy na    aj telefonicky  0917 676 223
v pracovných dňoch v čase 9.00 – 14.00 hod.

O ďalšom vývoji či nových termínoch vás budeme včas informovať.

Aby ste nás i napriek tomu mali na dosah, prinesieme vždy niečo na pozeranie prostredníctvom nášho Youtube kanála. Pre najmenších uvedieme pesničky z predstavení, či záznamy rozprávok a pre tých väčších zase záznamy našich starších predstavení.

SLEDUJTE NÁŠ YOUTUBE KANÁL: DIVADLO ACTORES 

youtube-logo-png-transparent-image - Darke and Taylor

Našim želaním na záver je , aby sme boli všetci zodpovední, samozrejme vnútorne silní, plní spolupatričnosti a aby sme toto prekonali v zdraví.

Veríme, že toto pominie a my opäť otvoríme brány divadla ACTORES.

Ďakujeme za vašu priazeň, trpezlivosť a pochopenie!

V slede všetkých udalostí, ktoré sa momentálne dejú na celom svete si možno ani neuvedomíme, že 27. marec je už vyše polstoročia Svetovým dňom divadla. Bol vyhlásený v roku 1961 Medzinárodným divadelným inštitútom (ITI) a oslavuje sa od roku 1962. ITI je celosvetová mimovládna divadelná organizácia s prepojením na UNESCO. Odvtedy každý rok ITI požiada jednu z výrazných osobností dramatického umenia o posolstvo. Prvým autorom posolstva bol Jean Cocteau a tohto roku táto česť pripadla dramatikovi a režisérovi Shahidovi Nadeem z Pakistanu.

Za iných okolností by to bola oslava divadelného umenia, pričom brány divadiel by tiež boli „dokorán otvorené“ a so všetkou pompéznosťou i úctou vítali vo svojich „svätyniach“ verných divákov. Divadlo ale stáročia prechádza tŕnistou cestou, aby sa dočkalo zaslúženej odmeny. Tohto roku je to ešte o niečo trpkejšie keď sa divadlá presúvajú zo svojich javísk do „modernejších vôd“ akými sú sociálne vymoženosti novodobej techniky. Rôznymi formami sa toto umenie prezentuje na mieste, kde by sme to za iných okolností ani nečakali. Divadelné umenie je totiž najstarší druh dramatického umenia, realizujúci sa v živej interakcii herca a diváka. Avšak táto veta je ale nateraz zotretá a môžeme ju považovať len ako tézu.

Ešte nedávno bolo aj naše divadelné foyer plné divákov. Napríklad aj tých, ktorí prišli na premiéru rozprávky Pippi dlhá pančucha. My sa nesmierne vždy tešíme, keď môžeme privítať všetkých, ktorí k nám chodia do divadla a je tých divákov naozaj neúrekom. Ďakujeme za to.

Zároveň sa tešíme, keď môžeme za divákmi vycestovať a odohrať naše predstavenia. Bohužiaľ všetko sa zmenilo, v divadlách je ticho a obávame sa, že to bude trvať trochu dlhšie ako sme si mysleli. Chceme ale ubezpečiť, že i napriek tomu pripravujeme všetko tak, aby keď toto prehrmí, sme opäť mohli otvoriť brány nášho/vášho divadla. Postupne Vás budeme informovať aj o všetkých zmenách v termínoch jednotlivých hosťujúcich predstavení. Tie, ktoré mali byť na jar sa postupne presúvajú na jesenné termíny. Niektoré sú už známe – o iných sa rozhodne postupne. Vstupenky ostávajú samozrejme v platnosti. V prípade ak náhodou nové náhradné termíny nebudú niekomu vyhovovať , vstupenky bude možné vrátiť na mieste ich kúpy alebo v pokladni divadla a to od 31. 03. 2020. Ďakujeme, že napriek všetkému chápete situáciu a čakáte spolu s nami.

Aby ste nás i napriek tomu mali na dosah, prinesieme vždy niečo na pozeranie prostredníctvom nášho Youtube kanála. Pre najmenších uvedieme pesničky z predstavení, či záznamy rozprávok a pre tých väčších zase záznamy našich starších predstavení.

Práve k Svetovému dňu divadla dávame do pozornosti záznam z legendárneho predstavenia FYZICI spracovaného na motívy rovnomenného diela F. Dűrrenmatta. Inscenácia vznikla na doskách divadla ACTORES v roku 2001, ale svojím posolstvom je aktuálna dodnes. Detskému divákovi ulahodíme už najbližšiu nedeľu rozprávkovou inscenáciou ĎUROŠÍK, ktorá sa s úspechom hráva po rôznych javiskách na Slovensku.

Našim želaním na záver je , aby sme boli všetci zodpovední, samozrejme vnútorne silní, plní spolupatričnosti a aby sme toto prekonali v zdraví. Veríme, že toto pominie a my opäť otvoríme brány divadla ACTORES!

Shahid Nadeem, Pakistan
dramatik a režisér

Preklad Dária F. Fehérová

Posolstvo k Svetovému dňu divadla 2020

Divadlo ako svätyňa

Deň-svetového-divadla-2020


ČAKÁME NA NOVÝ TERMÍN ▼

V súvislosti s výskytom koronavírusu COVID – 19 na Slovensku a vydaným zákazom akýchkoľvek verejných, kultúrnych a športových podujatí (vrátane divadelných predstavení) Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky Divadlo komédie neodohrá žiadne zo svojich predstavení v čase od 10. do 31. marca 2020.

Predstavenia odohráme v náhradných termínoch, o ktorých budeme divákov včas informovať prostredníctvom webovej stránky (www.divadlokomedie.sk), facebookovej stránky, ako aj na všetkých predajných portáloch a miestach konania predstavení.
Pôvodné vstupenky zostávajú v platnosti alebo po zverejnení náhradných termínov ich budú môcť návštevníci vrátiť v zákonom stanovenej lehote.

Za porozumenie vzniknutej situácie ďakujeme!

Vedenie Divadla komédie

ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
Divadlo Komédie BRATISLAVA
KLIMAKTÉRIUM… a čo?
komédia s pesničkami
hrajú:
Zuzana Tlučková,
Gizka Oňová,
Daniela Kuffelová,
Zuzana Vačková,
Jana Valocká
KLIMAKTÉRIUM je nielen divadelným fenoménom, ktorý má za sebou už vyše 2200 repríz, ale je predovšetkým očistným kúpeľom a posilňujúcim energetickým nápojom!Predstavenie je akousi „babskou jazdou“ plnou humoru, ktorý je asi tým najlepším a najúčinnejším liekom na starosti dneška. Takú vtipnú a úprimnú hru – so zmyslom pre humor a s decentnosťou spracovania témy – ešte nikdy nikto nenapísal. Až teraz! V podobe dnes už legendárneho komediálneho hitu európskych divadelných scén. Trefné bonmoty, postrehy zo života. Zábava a relax v podobe postáv, ktoré sú také isté, ako ste vy! Jednoducho: Túto komédiu s pesničkami musíš vidieť!

Vstupné: 16,-

Repertoár


HĽADÁME NOVÝ TERMÍN ▼

Rožňava- Divadlo ACTORES
KÖRÚTI SZÍNHÁZ Budapešť
MESEAUTÓ (Rozprávkové auto)

Zistili sme, že existuje veľká potreba hudobných, rozkošných a nezabudnuteľných kúskov pre každého. Takto sme si vybrali jeden z najúspešnejších maďarských filmov a dali ho do divadelnej podoby.

Vstupné:

Repertoár


HĽADÁME NOVÝ TERMÍN ▼

ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
Divadlo BABADLO PREŠOV
POPOLVÁR

Kde bolo, tam bolo, v sedemdesiatej siedmej krajine, za červeným morom, za skleným vrchom a za drevenou skalou býval kráľ, ktorý mal troch synov. Dvaja starší boli takto naoko poriadni šuhajci, ale tretí bol iba taký Popolvár, čo spoza pece ani nevyzrel. A či to naozaj bolo tak, presvedčíte sa v príbehu s netradičnými bábkami, otáčacou scénou a krásnym pesničkami.

Predstavenie pre deti od 3 rokov

Dĺžka : 40 minút

Vstupné:

Repertoár


HĽADÁME NOVÝ TERMÍN ▼

DK DETVA
SHERLOCK HOLMES 
…vtipne a desivo štekajúca detektívna komédia…“

Vstupné:

Repertoár


HĽADÁME NOVÝ TERMÍN ▼

Rožňava- Divadlo ACTORES
Miro Jaroš
ŤUKI TOUR 2020

Miro Jaroš sa znova vracia na pódia, aby potešil všetky deti a opäť sa k nemu pridáva aj kohútik Ťuki! Príďte si naživo vypočuť známe hity ako Strašidlá, Moje telo či Planéty! Ak vás zaujímajú dinosaury, určite sa vám bude páčiť Cesta do praveku. Nebude chýbať ani pesnička Dospelý, ktorou vzdáme hold maminám a tatinom.

Každé dieťatko dostane navyše darček v podobe plyšového kohútika Ťukiho. Koncert trvá približne hodinu a je určený deťom od 3 rokov a deťom dobre znášajúcim hlasnú hudbu.

Vstupenku musí mať zakúpenú každý návštevník koncertu – dieťa aj rodič.

Tešíme sa na všetkých!

Vstupné:

Repertoár

10. 05. 2020 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
Tatiana Masníková
STROJ ČASU
Slovenská premiéra
Inscenácia pre deti a mládež o malom vedcovi Leonardovi, ktorý zostrojí zázračný stroj, aby mohol cestovať v čase.
12. 05. 2020 / 8.30 a 10.30 / DK L. Mikuláš
Tatiana Masníková, Ropko Šimko
ODVÁŽNY JACK

Rozprávkový muzikál na motívy diela Roalda Dahla najobľúbenejšieho autora kníh pre deti i dospelých 20. storočia, podľa ktorých boli nafilmované aj hollywoodske filmové trháky s hudbou Ropka Šimka.

V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude! Hlavnou postavou je chlapec Jack, ktorému stará mama často rozprávala o zlých čarodejniciach – najväčších nepriateľkách detí. A čarodejnicou môže byť ktokoľvek, predavačka, upratovačka, teta z „telky“, suseda, ba i Vaša učiteľka… Akási zvláštna náhoda nastane v čase, keď sa obaja ubytujú v hoteli Magnificent, kam zároveň pricestujú dámy z Kráľovskej spoločnosti na ochranu detí…

Hráme už bez prestávky – 75 minút

Vstupné: 3,-

Repertoár

18. 05. 2020 / 19.00/ ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
Radošinské naivné divadlo BRATISLAVA
Stanislav Štepka
ČO SA SNÍ
VA TRPASLÍKOM

Na pozadí búrlivých, nevyjasnených rodinných vzťahov neúspešného operného speváka, jeho bývalej milenky, večne nespokojnej manželky učiteľky a jej novej zanietenej priateľky nám autor trpkej komédie Čo snívajú trpaslíci Stanislav Štepka ponúka zaujímavú a iste aj vtipnú dramatickú konfrontáciu: možnosť nahliadnuť nielen do dusného, utápajúceho sa manželského vzťahu, ale zároveň hlavne nám prostredníctvom snaživého speváka dáva nazrieť do zákulisia kšeftárskej agentúry vyrábajúcej a sprostredkujúcej tzv. ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy. Nazrieme spolu do procesu vzniku, fungovania, ale najmä masovej či verejnej televíznej prezentácie nevkusu a gýču, čo sa miestami vydáva za zábavnú tvorbu. Totiž našim podnikateľským umeleckým „trpaslíkom“ sa nesníva o tom, aby umelecky vyrástli, ale ide im o jediné: aby sa všetci naokolo znížili na ich úroveň…

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Zuzana Norisová alebo Andrea Martvoňová, Simona Miháliková, Mojmír Caban, Michal Kubovčík alebo René Štúr, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Martin Šenc, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Vstupné: 15,-

15. 05. 2020 / 9.30 / KOŠICE
PREŠIBANÝ KOCÚR V ČIŽMÁCH
Náš odvážny kocúr rozumie všetkému. Slovenská ľudová rozpráva na motívy diela Pavla Dobšinského…

Vstupné: 2,-

Repertoár

20. 05. 2020 / 10.00 / DK Gemerská Poloma
Peter Cibula – Astrid Lindgrenová
PIPPI DLHÁ PANČUCHA
Mala neuveriteľne červené vlasy a  dva najcopatejšie copy. Tvár posiatu pehami, ktoré boli krásne ako hviezdy na oblohe… Volala sa Pippi, Pippi Dlhá Pančucha.

Vstupné: 2,-

Repertoár

21. 05. 2020 / 8.30 a 10.15 / DK Dolný Kubín
ODVÁŽNY JACK

Rozprávkový muzikál na motívy diela Roalda Dahla najobľúbenejšieho autora kníh pre deti i dospelých 20. storočia, podľa ktorých boli nafilmované aj hollywoodske filmové trháky s hudbou Ropka Šimka.

V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude! Hlavnou postavou je chlapec Jack, ktorému stará mama často rozprávala o zlých čarodejniciach – najväčších nepriateľkách detí. A čarodejnicou môže byť ktokoľvek, predavačka, upratovačka, teta z „telky“, suseda, ba i Vaša učiteľka… Akási zvláštna náhoda nastane v čase, keď sa obaja ubytujú v hoteli Magnificent, kam zároveň pricestujú dámy z Kráľovskej spoločnosti na ochranu detí…

Hráme už bez prestávky – 75 minút

Vstupné: 3,-

Repertoár

25. 05. 2020 / 9.30 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
Peter Cibula – Astrid Lindgrenová
PIPPI DLHÁ PANČUCHA
Mala neuveriteľne červené vlasy a  dva najcopatejšie copy. Tvár posiatu pehami, ktoré boli krásne ako hviezdy na oblohe… Volala sa Pippi, Pippi Dlhá Pančucha.

Vstupné: 2,-

Repertoár

02. 06. 2020 / 9.30 / KD Polomka
Peter Cibula – Astrid Lindgrenová
PIPPI DLHÁ PANČUCHA
Vstupné: 2,-
03. 06. 2020 / 19.00 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
ŠTYRIA CHLAPI A ADELA
zábavná talkshow
Divadlo MÚZA TEATRO Vám prináša zábavnú talkshow ŠTYRIA CHLAPI A ADELA.  Ide o stretnutie známej štvorice a jednej zvedavej ženy. Na prvý pohľad si možno myslíte, že ich poznáte. Na druhý zistíte, že o nich viete málo. Na tretí začnú zisťovať novinky o sebe navzájom. Uvoľnené rozprávanie nie len o spoločnej práci, nie len o tom aké to je byť otcom, ale aj o príjemných nezmysloch.
Čokoľvek, čo sa neopýta Adela, sa v závere opýta divák, ktorý je kľúčovou súčasťou celej zostavy.

Vstupné: 17,-

Repertoár

06. 09. 2020 / 10.00 / ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
SMEJKO A TANCULIENKA

NOVÉ PREDSTAVENIE!

Všetko najlepšie!

Výročie chrobáčikov a oslava s najväčšími rozprávkovými a tanečnými hitmi.

Vstupné: 10,-

Repertoár

07. 09. 2020 / 18.00 / Rožňava- Divadlo ACTORES
Divadlo KUMŠT Teátro BRATISLAVA
KVARTETO
Podľa jednej teórie začína život pri oplodnení vajíčka, podľa inej, narodením dieťaťa a podľa ďalšej začína život odchodom detí z domu…
Ale kedy život končí? Nádherná hra o sláve, páde, sexe, múdrosti a túžbe žiť štyroch kedysi slávnych spevákov, dnes “odložených” v penzióne pre “nepotrebných”. Všetko sa mení, keď je ohlásený príchod ich bývalej kolegyne, kedysi najväčšej hviezdy, ktorej bol jedným z niekoľkých manželov jeden z nich. Neuveriteľne výstižná hra o všetkom, čo do života potrebujete a možno aj trošku viac.

Obsadenie: Božidara Turzonovová, Zuzana Kocúriková, Dušan Jamrich, František Kovár.

Réžia: Martin Mňahončák

Vstupné: 18,-

Repertoár

19. 09. 2020 / 19.00 / Rožňava- Divadlo ACTORES
Adela Vinceová a Viktor Vincze v komédii
ODCHODY VLAKOV

Vynaliezavá a invenčná komédia pre dvoch hercov z pera legendárneho autora Petra Zelenku na motívy hry Michaela Frayna.

ODCHODY VLAKOV sú príbehom dvoch neúspešných hercov, ktorí sa aj za cenu totálneho kolapsu snažia zachrániť svoje predstavenie, dobrú povesť a zvláštny milenecký vzťah. Počas 90 minút prináša hra množstvo zábavných a krkolomných situácií. Tragikomické konanie oboch hlavných postáv odráža ich túžbu po uznaní a vzájomnej blízkosti na javisku i mimo neho. Komický a zároveň citlivý príbeh nabáda k zamysleniu sa nad rolami, ktoré v živote všetci hráme a často nedokážeme určiť, ktorá z nich je tou pravou.

Predstavenie je výnimočné netradičným spracovaním príbehu, scenára a réžie i hereckým obsadením televíznych moderátorov Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho.

Účinkujú: Adela Vinczeová, Viktor Vincze
Scenár: Petr Zelenka
Hudba: Norbert Vizvári
Réžia a dramaturgia: Viktor Vincze st.

Dĺžka predstavenia: 90 minút (bez prestávky)

Vstupné: 16,-

Repertoár

23. 10. 2020 / 19.00 / TERCHOVÁ – Terchovské národné divadlo
SHERLOCK HOLMES 
…vtipne a desivo štekajúca detektívna komédia…“

Vstupné: 6,-

Repertoár

24. 10. / 19.00 / Medzinárodný Festival KOPŘIVA, KOPŘIVNICE, ČR
SHERLOCK HOLMES 

„…vtipne a desivo štekajúca detektívna komédia…“

Vstupné: 

Repertoár

Jeseň 2020/ ROŽŇAVA – Divadlo ACTORES
JOZEF LAUFER
„PREDSTAVENIE JEDNÉHO MUŽA“
Herec, spevák, textár, zabávač, scenárista, moderátor, tlmočník, prekladateľ, režisér a spisovateľ. „Predstavenie jedného muža“ je program plný príbehov, spevu, scénok a smiechu.

Vstupné: 15,-

 
> REZERVOVAŤ VSTUPENKY